HIGH SCHOOL
Baseball
St. Anthony at Altamont, 4:30 p.m. (JV after varsity)
Cowden-Herrick/Beecher City at Neoga, 4:15 p.m.
St. Elmo/Brownstown at Windsor/Stewardson-Strasburg, 4:30 p.m.
Dieterich at South Central, 4:30 p.m.
North Clay baseball HAS BEEN POSTPONED TO THURSDAY, 4:30 p.m.
Cross Country
Effingham, Teutopolis, Casey-Westfield at Newton HAS BEEN CANCELED
Cowden-Herrick/Beecher City, Neoga at Lake Land College, 4:15 p.m.
Cumberland, Olney, Robinson at Paris, 5 p.m.
Boys Golf
Vandalia at Effingham, 4 p.m.
Teutopolis, Greenville at Hillsboro, 4:30 p.m.
Girls Golf
St. Anthony, Effingham, Red Hill (Bridgeport) at Mount Zion HAS BEEN CANCELED
Soccer
Effingham at Mattoon (junior varsity first), 4:30 p.m.
St. Anthony at Carlyle, 4:30 p.m.
Altamont at Teutopolis (plus junior varsity), 6 p.m.
Olney at Newton, 4:30 p.m.
Girls Tennis
Charleston at Effingham, 4:15 p.m.
St. Anthony at Olney, 4:30 p.m.
Newton at Flora, 4:30 p.m.
Volleyball
Taylorville at Effingham, 6 p.m.
Neoga at St. Anthony, 6 p.m.
Altamont at North Clay (Louisville), 5:15 p.m.
St. Elmo/Brownstown at Cowden-Herrick/Beecher City, 5:15 p.m.
Casey-Westfield at Cumberland, 6 p.m.
Teutopolis at Sullivan, 5 p.m.
South Central at Dieterich, 6:15 p.m.
JUNIOR VARSITY
Boys Golf
St. Anthony at Shelbyville, 4:15 p.m.
Girls Tennis
Vandalia at Teutopolis, 4:30 p.m.
JUNIOR HIGH SCHOOL
Baseball
Effingham at Mattoon, 4 p.m.
Charleston at St. Anthony, 4:30 p.m.
Sacred Heart at Cowden-Herrick/Beecher City, 4:15 p.m.
Altamont at Windsor/Stewardson-Strasburg, 4:30 p.m.
St. Elmo/Brownstown at Altamont Lutheran, 4:30 p.m.
Cumberland at Dieterich, 4:30 p.m.
Neoga at Jasper County, 4:30 p.m.
North Clay (Louisville) at Casey-Westfield, 4:30 p.m.
Sullivan at Teutopolis, 4:30 p.m.
Sigel St. Michael at Ramsey, 4:30 p.m.
Cross Country
Effingham vs. Mattoon at Lake Land College, 4 p.m.
St. Anthony, Cowden-Herrick/Beecher City, Teutopolis at Jasper County, 4:30 p.m.
Softball
Jasper County at Effingham, 4:30 p.m.
St. Elmo/Brownstown at St. Anthony, 4:30 p.m.
Mulberry Grove at Altamont, 4 p.m.
Dieterich at Altamont Lutheran, 4:30 p.m.
Patoka at Cowden-Herrick/Beecher City, 4:15 p.m.
Cisne at North Clay (Louisville), 4:30 p.m.
Windsor/Stewardson-Strasburg at Shelbyville Moulton, 4:15 p.m.
Teutopolis at Mattoon, 4:30 p.m.
EFFINGHAM PARK DISTRICT
Flag Football A League
At Evergreen Hollow Park
SDS Falcons vs. Martin's IGA Jets, 6:45 p.m. (East Field)
Effingham Monument Co. Cowboys vs. Adhatters Raiders, 6:45 p.m. (West Field)
Flag Football B League
At Evergreen Hollow Park
SDS Falcons vs. Martin's IGA Jets, 5:45 p.m. (East Field)
Effingham Monument Co. Cowboys vs. Merz Heating & Air Bengals, 5:45 p.m. (West Field)
MAJOR LEAGUE BASEBALL
St. Louis Cardinals at Washington, 6:05 p.m.
Chicago Cubs at Milwaukee, 7:10 p.m.
|