BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20181208T000000 RDATE:20190310T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20191103T010000 RDATE:20200308T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20190310T030000 RDATE:20191103T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20200308T030000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:ca73942875d7861e9faa5a4c5c06d69f CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Monday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH SCHOOL
Girls Basketball
Altamo
nt at St. Anthony, 6 p.m. Varsity only
Charleston at Effi ngham, 6 p.m.
St. Elmo/Brownstown at Martinsville , 6:15 p.m.
C owden-Herrick/Beecher City at Windsor/Stewardson-Strasburg, 6 p.m.
Cu mberland at Tri-County, 6 p.m.
North Clay (Louisville) at Dieterich, 6:15 p.m.
Neoga at South Central, 6:15 p.m.
Newton at Edwards C ounty (Albion), 6:15 p.m.
Teutopolis at Pana, 6 p.m.
FRESHMAN/SOPHOMORE
Boys Basketball
St. Anthony a t Effingham, 6 p.m.
Edwards County (Albion) at Newton, 6:15 p.m.
< p>Cowden-Herrick/Beecher City at Shelbyville, 6 p.m.JUNIOR HIGH SCHOOL
Boys Basketball
Effingham at Centra lia, 5:30 p.m.
Flora Floyd Henson at St. Anthony, 6 p.m.
Lawren ceville at Cumberland, 6 p.m.
Red Hill (Bridgeport) at Jasper County, 6 p.m.
National Trail Conference Seventh-Grade Tournament
At Sigel St. Michael
Game 8 – St. Elmo/ Brownstown vs. Sacred Heart, 6:15 p.m.
Game 9 – Stewardson-Strasburg vs. Cowden-Herrick/Beecher City, 7:30 p.m.
EFFINGHAM PARK DISTRICT span>
Monday Night Co-Ed Volleyball League
East Gym
Mat ch 1 – Drs. Sehy & Jones Optometrists vs. Trucker’s Pub, 6 p.m.
Match 2 – How I Set Your Mother vs. Will Painting & Drywall, 7 p.m.
Match 3 – Bushur Construction vs. Lavender Ridge Dignified Memory Care, 8 p.m.
West Gym
Match 1 – Gopher’s Grill vs. Team Lukes , 6 p.m.
Match 2 – Weber Optiks vs. Rock’s Advanced Auto Care, 7 p.m.
Match 3 – Washington Savings Bank vs. Probst Auto Body, 8 p.m.
Junior NBA Basketball Second/Third Grade
Mo nday Night League
At Richard E. Workman Sports & Wel lness Complex
Game 1 – Clippers vs. Heat, 5:15 p.m. (Court 1 )
Game 2 – Cavs vs. Celtics, 5:15 p.m. (Court 2)
Game 3 – Heat vs. Bulls, 6:30 p.m. (Court 1)