BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20181104T010000 RDATE:20190310T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20191103T010000 RDATE:20200308T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20181013T000000 RDATE:20181104T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20190310T030000 RDATE:20191103T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20200308T030000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:3746de5a4213d572af1b1f36a074d488 CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Monday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH SCHOOL
Baseball
At Paul Smith Field, Community Park
Game 8 -- South Central vs. North Cla
y (Louisville), 4 p.m. (third place)
(LISTEN ON 979XFM AND www.979xfm.com)
Game 9 -- Altamont vs. St. Anthony, 7 p.m. (championship) (LISTEN ON 979XFM AND www.979xfm.com)
Class 1A Zeigler-Royalton Sec tional
At Franklin Country Club, West Frankfort
St. Anthony team (Aidan Tegeler, Michael Martelli, Thomas Chojni cki, Luke Flaig, Jayden Rios, Ryan Schultz, Jonathan Willenborg, Darin Hutc hison)
Class 2A Charleston Sectional
A t Charleston Country Club, Charleston
Effingham's Aiden Beck , Tate Niebrugge
Girls Golf
Class 1A M ount Carmel Sectional
West Berwick Golf Course, Moun t Carmel
St. Anthony team (Macy Ludwig, Ellie Wegman, Reagan Westendorf, Lauren Schwing, Morgan Schuette, Nina Hakman), Effingham team (Ava Boehm, Morgan Krouse, Kennedy Collier, Anna Sigg, Jaelyn Boone, Anna H irtzel), Teutopolis' Averie Bushue
Volleyball
Vandalia at St. Anthony, 6 p.m.
Newton at Teutopolis, 6:15 p.m.
Arcola at Windsor/Stewardson-Strasburg, 6 p.m.
Newton at Teutopolis, 6 p.m.
JUNIOR VARSITY
Football
Robinson at Newton, 6:15 p.m.
FRESHMAN/SOPHOMORE
Taylorville at Effingham, 6 p.m.
JUNIOR HIGH SCHOOL
Girls Basketball
St. Anthony at Pana Sacred Heart, 6 p.m.
Dieterich at Brownstown/St. Elmo Seventh -Grade Round Robin, 10 a.m.
Neoga at Arcola, 10 a.m.
Stewardson -Strasburg/Windsor at Arthur-Lovington, 6 p.m.
Marshall at Teutopolis , 6 p.m.
Casey-Westfield at Sigel St. Michael, 6:15 p.m.
EFFINGHAM PARK DISTRICT
Flag Football
At Hendelmeyer Park p>
Middle Diamond
Merz Heating & Air Conditioning Packers vs. Dan Hecht Chevrolet Toyota Buccaneers, 5:45 p.m. (championship)
A League Tournament
Middle Diamond
Dieterich Bank Jets vs. SDS Bills, 6:45 p.m. (championship)
MAJO R LEAGUE BASEBALL
St. Louis at Washington, TBD
NLCS -- Game 3
NASCAR
The complet ion of NASCAR Monster Energy action from Talladega, 1:00 p.m. (LISTEN ON KJ COUNTRY 102.3)