BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20201029T000000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:7efabec1720a19a2e0cf58c167c136c3 CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Saturday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH
SCHOOL
Football
Class 1A Playoff
Mount Sterling at Cumberla nd, 2 p.m.
Class 3A Playoff
Newton at Tolono U nity, 2 p.m.
Cross Country
Class 1A De catur St. Teresa Sectional
Girls Race: 10 a.m.; Boys Race: 11 a.m.
Boys
Teams --< /strong> St. Anthony (Aidan Braunecker, Gio Buccio, Sam De ters, Griffen Elder, Max Sager, Calvin Sudkamp, Conlan Walsh, Nick Wiedman) ; Newton (Clay Bergbower, Ian Bower, Owen Mahaffey, Brock Probst, Nick Shamhart, Isaac Street, Ben Street, Luke Weber, Luis Zavala, N ick Zwilling); Cumberland (Michael Beaumont, Rylan Eaton, Riley Morgan, Wiley Peters, Jack Pruemer, Hank Warfel)
Girls< /strong>
Teams -- St. Anthony (Cary Goeckner, Riley Guy, Emma Helmink, Taylor Miller, Grace Niebrugge, Macy Ri etz, Rilie Willenborg); Dieterich (Kaitlyn Boerngen, Olivi a Brummer, Cortney Brummer, Makenna French, Adriana Gordon, Ella Kreke, Kad y Tegeler, Ruby Westendorf); Neoga (Emma Butler, Maggie Cl ark, Ani Edwards, Lexie Fletcher, Abbagayl Howald, Addison Mast, Myah Wrigh t); Newton (Rylea Borgic, Alexis Hetzer, Natalie Kistner, Ella Radke, Taylor Slough, Lucy Yager)
Individual -- Olivia Copple (Teutopolis)
Class 2A Decatur MacArthur Sectio nal
Girls Race: 10 a.m.; Boys Race: 11 a.m.
Gi rls
Team -- Effingham (Gra cie Eaton, Haddie Hill Kayleigh Koester, Jessica Larson, Allison Miller, Mo rgan Springer, Audrey Wagoner)
Boys
In dividuals -- Effingham (Andrew Donaldson, Garrett Wagoner)
JUNIOR H IGH SCHOOL
Boys Basketball
Nor th Clay (Louisville), Sullivan at Casey-Westfield, 10 a.m.
Gi rls Basketball
National Trail Conference Eighth-Grad e Tournament
At Beecher City
Game 11 -- Winner Game 9 vs. Winner Game 10, 9 a.m. (consolation championship)
< p>Game 12 -- Altamont vs. Brownstown/St. Elmo, 10:15 a.m. (third place)Game 13 -- Sigel St. Michael vs. Windsor/Stewardson-Strasburg, 11:30 a.m . (championship)
COLLEGE FOOTBALL
Rutgers at University of Illinois, 11 a.m.
Eastern Illinois University at Southeast Missou ri, 1 p.m.
NASCAR
NXS at Martinsville Speedway, 4:30 p. m.