BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20181225T000000 RDATE:20190310T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20191103T010000 RDATE:20200308T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20190310T030000 RDATE:20191103T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20200308T030000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:8e0302af2e20d77e2fb3c67395407194 CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Thursday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH SCHOOL
Boys Basketball
Effingham/Teutopolis Holiday Tournament< /strong>
At Teutopolis
Game 1 – Lincoln Way Ea st 59, Mattoon 41 FINAL
Game 5 – Oak Lawn vs. Lawrenceville, 4:30 p.m .
Game 3 – St. Anthony vs. Pleasant Plains, 6 p.m.
Game 7 – Teu topolis vs. Chicago Brooks, 7:30 p.m.
At Effingham p>
Game 2 – Champaign Centennial 39, Antioch 27 FINAL
Game 4 – Cent ral A&M vs. Charleston, 4:30 p.m.
Game 6 – Chicago Corliss vs. Dixon, 6 p.m.
Game 8 – Effingham vs. Sacred Heart-Griffin, 7:30 p.m.
Sesser Valier Holiday Tournament
Game 1 – Cobden 50, Johnston City 41 FINAL
Game 2 – Marissa-Coulterville 57, Waltonville 29 FINAL
Game 3 – Red Bud 63, Sparta 56 FINAL (OT)
Game 4 – Go reville vs. Galatia, 1:30 p.m.
Game 5 – Christopher vs. Century, 3:30 p.m.
Game 6 – Odin vs. Zeigler-Royalton, 5 p.m.
Game 7 – Altam ont vs. Thompsonville, 6:30 p.m.
Game 8 – Sesser-Valier vs. New Athen s, 8 p.m.
Dieterich Holiday Tournament
Game 1 -- Dieterich 76, Oblong 45 FINAL
Game 2 -- Sullivan 57, CHBC 43 FINAL
Game 3 -- North Clay 76, Oblong 46 FINAL
Game 4 -- Sullivan vs . Newton, 4 p.m.
Game 5 -- Red Hill vs. CHBC, 5:30 p.m.
Game 6 -- Dieterich vs. Arcola, 7 p.m.
Vandalia Tournament< /p>
Game 1 – Pana 79, Patoka 50 FINAL
Game 2 – Okaw Valley 49, Cumb erland 37 FINAL
Game 3 – Meridian 67, Father McGivney 31 FINAL
Game 4 – Cumberland vs. Patoka, 3:30 p.m.
Game 5 – Pana vs. Flora, 5 p.m.
Game 6 – Meridian vs. South Central, 6:30 p.m.
Game 7 – Va ndalia vs. Shelbyville, 8 p.m.
Monticello Holiday Tournament< /strong>
Game 1 – Tuscola vs. GCMS, 10 a.m.
Game 2 – Monticello vs. Oakwood, 11:30 a.m.
Game 3 – Ridgeview vs. Clinton, 2 p.m.
Game 4 – Neoga vs. Paxton-Buckley-Loda, 3:30 p.m.
Game 5 – Oakwood v s. Tuscola, 6 p.m.
Game 6 – GCMS vs. Monticello, 7:30 p.m.
Mattoon Tournament
Game 1 – Olney vs. St. Anthony, 8:30 a.m.
Game 2 – Mahomet-Seymour vs. Decatur St. Teresa, 10 a.m.
Game 3 – Mattoon vs. Vandalia, 11:30 a.m.
Game 4 – Altamont vs. Galesburg, 1 p.m.
Game 5 – Vandalia vs. Mahomet-Seymour, 3 p.m.
Game 6 – Galesburg vs Olney, 4:30 p.m. p>
Game 7 – Decatur St. Teresa vs. Mattoon, 6 p.m.
Game 8 – St. Ant hony vs. Altamont, 7:30 p.m.
Dieterich Holiday Tournament
Game 1 -- South Central vs. Dieterich, 10 a.m.
Game 2 -- Casey-Westfield vs. Cowden-Herrick/Beecher City, 11:30 a.m.
Game 3 -- Newton vs, Brownstown/St. Elmo, 1 p.m.
Game 4 -- CHBC vs. Arcola, 2: 30 p.m.
Game 5 -- North Clay vs. Casey-Westfield, 4 p.m.
Game 6 -- Dieterich vs. Newton, 5:30 p.m.
Arthur-Lovington/Atwood-H ammond Knights Classic
West Gym
Game 1 – Cumberland vs. Sullivan, 5 p.m.
Game 2 – Shelbyville vs. Flanagan , 6:30 p.m.
East Gym
Game 3 – Stewardson-Stras burg/Windsor vs. Arthur-Lovington/Atwood-Hammond, 5 p.m.
Game 4 – Mou nt Zion vs. Chrisman, 6:30 p.m.
Monticello Holiday Tournament
Game 1 – Monticello vs. Stark County, 10 a.m.
Game 2 – Tuscola vs. GCMS, 11:30 a.m.
Game 3 – Neoga vs. Paxton-Buckley-Loda , 2 p.m.
Game 4 – Ridgeview vs. Clinton, 3:30 p.m.
Game 5 – GCM S vs. Monticello, 6 p.m.
Game 6 – Stark County vs. Tuscola, 7:30 p.m.