BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20181204T000000 RDATE:20190310T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20191103T010000 RDATE:20200308T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20190310T030000 RDATE:20191103T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20200308T030000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:c70e82b5aca074651a8b8fed39bf0afa CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Thursday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH SCHOOL
Girls Basketball
Windso r/Stewardson-Strasburg at St. Anthony, 6 p.m.
Effingham at Mattoon, 6 p.m.
Casey-Westfield at Altamont, 6:15 p.m.
St. Elmo/Brownstow n at Dieterich, 6:15 p.m.
Martinsville at Cowden-Herrick/Beecher City , 6 p.m.
Cumberland at Argenta-Oreana, 6 p.m.
Neoga at North Cl ay (Louisville), 6 p.m.
Paris at Newton, 6:15 p.m.
Webber Towns hip (Bluford) at South Central, 6:15 p.m.
FRESHMAN/SOPHOMORE< /p>
Boys Basketball
St. Anthony at Teutopolis, 6 p .m.
Effingham at Mattoon, 6 p.m.
Newton at Paris, 6:15 p.m.
Dieterich at Cowden-Herrick/Beecher City < strong>HAS BEEN CANCELED
St. Elmo/Brownstown at Cumbe rland, 6 p.m.
JUNIOR HIGH SCHOOL
Boys Basketbal l
Effingham at St. Anthony, 6 p.m.
Stewardson-Strasbur g at Sacred Heart, 6 p.m.
Cowden-Herrick/Beecher City at Altamont, 6 p.m.
New Hope at Clay City, 5:15 p.m.
Windsor at Dieterich, 5 p .m.
North Clay (Louisville) at Jasper County, 6 p.m.
Sigel St. Michael at Brownstown/St. Elmo, 6:15 p.m.
Teutopolis at Vandalia, 6 p .m.
Girls Basketball
Class 8-1A Sigel St. Michael Regional
Game 5 – Sigel St. Michael vs. Oakland Lake Crest, 6 p.m. (championship)
Class 8-2A Edwards County ( Albion) Regional
Game 6 – North Clay (Louisville) vs. Dieter ich, 6 p.m. (championship)
Class 8-3A Robinson Nuttall Region al
Game 5 – Robinson Nuttall vs. Altamont, 6 p.m. (champions hip)
Class 8-5A Mattoon Regional
Game 5 – Matt
oon vs. Winner Game 4, 4:30 p.m. (championship)
Juni or NBA Second/Third Grade Basketball
Thursday Night League
At Richard E. Workman Sports & Wellness Compl ex
Game 1 – Pacers vs. Spurs, 5:15 p.m. (Court 1)
Game 2 – Nuggets vs. Magic, 5:15 p.m. (Court 2)
Game 3 – Spurs vs. Knicks , 6:30 p.m. (Court 1)
NATIONAL FOOTBALL LEAGUE
Dallas a t Chicago Bears, 7:20 p.m.