BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20161120T000000 RDATE:20170312T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20171105T010000 RDATE:20180311T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20181104T010000 RDATE:20190310T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20191103T010000 RDATE:20200308T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20170312T030000 RDATE:20171105T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20180311T030000 RDATE:20181104T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20190310T030000 RDATE:20191103T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20200308T030000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:bdaf31a565f588ef8a9ae251b39867e3 CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Tuesday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH SCHOOL
Boys Basketball
St. Anthony Thanksgiving Tournament
Game 3 – Champaign St. Thomas More vs. Breese Central, 5 p.m.
Game 4 – Effingham vs. Highlan d, 6:30 p.m.
Game 5 – Mattoon vs. Robinson, 8 p.m.
Cumb erland Thanksgiving Tournament
At High School
Game 5 – Newton vs. Altamont, 6 p.m.
Game 6 – Cumberland vs. Edwards County (Albion), 7:30 p.m.
At Junior High School
Game 6 – Casey-Wesfield vs. Charleston, 6 p.m.
Game 8 – D ieterich vs. Oblong, 7:30 p.m.
Cerro Gordo/Bement Turkey Tour nament
Game 1 – Decatur Christian vs. Clinton, 6 p.m.
Game 2 – Villa Grove/Heritage vs. Urbana Uni High, 7:30 p.m.
Girls Basketball
Teutopolis at Champaign St. Thomas More, 6: 15 p.m.
Bob Kerans Tournament
At Newto n
Game 3 – Effingham vs. Altamont, 6 p.m.
Game 4 – New ton vs. Flora, 7:30 p.m.
Robinson Thanksgiving Invitational strong>
Game 1 – Olney vs. St. Anthony, 5:30 p.m.
Game 2 – Robi nson vs. Charleston, 7 p.m.
Game 3 – Marshall vs. Oblong, 8:30 p.m. p>
Cowden-Herrick/Beecher City Thanksgiving Tournament p>
Game 1 – Neoga vs. Ramsey, 4 p.m.
Game 2 – Dieterich vs. Sandova l, 5:30 p.m.
Game 3 – Cowden-Herrick/Beecher City vs. Decatur MacArt hur, 7 p.m.
Game 4 – Windsor/Stewardson-Strasburg vs. Cumberland, 8:3 0 p.m.
WRESTLING
Effingham in Quad Meet with C entralia, Highland, Pinckneyville, 6 p.m.
JUNIOR HIGH SCHOOL< /p>
Boys Basketball
Effingham at Mattoon, 4:30 p.m .
Vandalia at St. Anthony, 6 p.m.
Windsor at Sacred Heart, 6 p. m.
Altamont at Salem Franklin Park, 6 p.m.
Jasper County at Sig el St. Michael, 6 p.m.
Robinson Nuttall at Teutopolis, 6 p.m.
< strong>Decatur St. Theresa Tournament
Altamont Lutheran vs. Odin, 7:45 p.m. (championship)
Girls Basketball
< p>Class 7-1A Dieterich RegionalGame 4 – Sigel St. Michael vs. Dieterich, 6 p.m. (championship)
Class 7-2A South Central l Regional
Game 5 – Nokomis vs. Cowden-Herrick/Beec her City, 6:15 p.m. (championship)
Class 7-3A Lawrenceville P arkview Regional
Game 6 – North Clay (Louisville) vs. St. An thony, 6 p.m. (championship)
Class 7-3A Sullivan Regional
Game 5 – Teutopolis vs. Robinson Nuttall, 6:30 p.m. (championsh ip)
Men's Tuesday Night Basketball League
Game 1 – Redbird Energy vs. Nine Shades o f Green, 6 p.m.
Game 2 – Riflemen vs. AK Construction, 7 p.m.
G ame 3 – Ace One Cosntruction vs. Country Rhodes & Catering, 8 p.m.
G ame 4 – Hint's Laser Engraving vs. Michael's Lawn & Landscaping, 9 p.m.