HIGH SCHOOL
BOYS BASKETBALL
Dieterich Holiday Tournament
Game 1 – Dieterich vs. Centralia Christ Our Rock Lutheran, 11:30 a.m.
Game 2 – Newton vs. Red Hill (Bridgeport), 1 p.m.
Game 3 – Beecher City vs. Oblong
Game 4 – North Clay (Louisville) vs. Arcola, 4 p.m.
Game 5 – Newton vs. Beecher City, 5:30 p.m.
Game 6 – Dieterich vs. North Clay (Louisville), 7 p.m.
Vandalia Holiday Tournament
Session I:
Game 1 -- South Central vs. Flora, 9:30 a.m.
Game 2 -- Shelbyville vs. Vandalia, 11 a.m.
Game 3 -- Altamont vs. Greenville, 12:30 p.m.
Session II:
Game 4 -- St. Anthony vs. Shelbyville, 3:30 p.m. (LISTEN TO GAME ON 979XFM)
Game 5 -- Pana vs. Maroa-Forsyth, 5 p.m.
Game 6 -- Flora vs. St. Elmo/Brownstown, 6:30 p.m.
Game 7 -- Vandalia vs. Altamont, 8 p.m.
Monticello Holiday Tournament
Game 1 – Gibson City-Melvin Sibley vs. Blue Ridge, 10 a.m.
Game 2 – Monticello vs. Tuscola, 11:30 a.m.
Game 3 – Argenta-Oreana vs. Sangamon Valley, 2 p.m.
Game 4 – Neoga vs. Ridgeview, 3:30 p.m.
Game 5 – Tuscola vs. Gibson City-Melvin Sibley, 6 p.m.
Game 6 – Blue Ridge vs. Monticello, 7:30 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Charleston Holiday Tournament
Game 1 -- Effingham vs. Paris, 9 a.m.
Game 2 -- Chicago Orr vs. Decatur Eisenhower, 10:30 a.m.
Game 3 -- Rantoul vs. Taylorville, noon
Game 4 -- Charleston vs. Urbana, 1:30 p.m.
Game 5 -- Paris vs. Chicago Orr, 4 p.m.
Game 6 -- Effingham vs. Decatur Eisenhower, 5:30 p.m.
Game 7 -- Urbana vs. Taylorville, 7 p.m.
Game 8 -- Rantoul vs. Charleston, 8:30 p.m.
Dieterich Holiday Tournament
Game 1 – South Central vs. Dieterich, 10 a.m.
Game 2 – Cowden-Herrick/Beecher City vs. Casey-Westfield, 11:30 a.m.
Game 3 – North Clay (Louisville) vs. Brownstown/St. Elmo, 1 p.m.
Game 4 – South Central vs. Arcola, 2:30 p.m.
Game 5 – Cowden-Herrick/Beecher City vs. North Clay (Louisville), 4 p.m.
Game 6 – Dieterich vs. Newton, 5:30 p.m.
Mattoon Tournament
Game 1 – Decatur MacArthur vs. Olney, 8:30 a.m.
Game 2 – Effingham St. Anthony vs. Salem, 10 a.m.
Game 3 – Vandalia vs. Mattoon, 11:30 a.m.
Game 4 – Cumberland vs. Galesburg, 1 p.m.
Game 5 – Effingham St. Anthony vs. Olney, 3 p.m.
Game 6 – Salem vs. Decatur MacArthur, 4:30 p.m.
Game 7 – Vandalia vs. Galesburg, 6 p.m.
Game 8 – Cumberland vs. Mattoon, 7:30 p.m.
Monticello Tournament
Game 1 – Monticello vs. Tuscola, 10 a.m.
Game 2 – Gibson City-Melvin Sibley vs. Mount Zion, 11:30 a.m.
Game 3 – Neoga vs. Ridgeview, 2 p.m.
Game 4 – Argenta-Oreana vs. Stark County, 3:30 p.m.
Game 5 – Mount Zion vs. Monticello, 6 p.m.
Game 6 – Tuscola vs. Gibson City-Melvin Sibley, 7:30 p.m.
|